www.modernitovarna.com
Hexagon Manufacturing Intelligence News

SPOLEČNOST HEXAGON UVÁDÍ NA TRH NOVÝ LASER TRACKER S MIMOŘÁDNĚ DLOUHÝM ROZSAHEM MĚŘENÍ

Nová generace měření sondou, integrovaný ovladač a bezkonkurenční připravenost na náročná prostředí přicházejí o segmentu 3D laserových trackerů.

SPOLEČNOST HEXAGON UVÁDÍ NA TRH NOVÝ LASER TRACKER S MIMOŘÁDNĚ DLOUHÝM ROZSAHEM MĚŘENÍ

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon uvádí na trh nejnovější laserový tracker, Leica Absolute Tracker AT500 se sondou B-Probeplus. Nový měřicí systém AT500, který navazuje na velmi úspěšnou řadu AT400, přináší vylepšený výkon pro měření reflektorem i skenování. Zároveň přichází s novou konstrukcí integrované řídicí jednotky s bateriovým napájením, plnou ochranou proti vlivům prostředí se stupněm krytí IP54 a rozšířeným rozsahem provozní teploty.

Model AT500 byl zkonstruován jako nejpřenosnější a nejodolnější laserový tracker v nabídce společnosti Hexagon. K extrémně rychlému nastavení přispívá řada funkcí, včetně vestavěné řídicí jednotky systému, která je u řady Absolute Tracker první svého druhu. Tato nová konstrukce je s ohledem na mobilitu velkým krokem vpřed. Kabeláž je minimalizovaná a proces nastavení je v podstatě omezen na zapojení typu „plug-and-play“. Kromě toho, že systém před zahájením měření nepotřebuje nivelaci nebo inicializaci na reflektoru, umožňuje tento vývoj systému dosáhnout významného zlepšení celkové produktivity a zkrácení doby do dosažení výsledku.

Díky novému systému B-Probeplus přináší tento laserový tracker nové generace také revoluci v oblasti měření sondou. Díky zvýšenému úhlu sklonu a pracovnímu objemu se sonda pohodlně používá a snadno se zaměřuje, přičemž zpětná vazba o připojení v reálném čase se zobrazuje přímo na displeji jednotky sondy, což pomáhá zajistit správné měření datových bodů na první kliknutí. To vše s certifikací přesnosti podle specifikací ISO 10360-10.

„Model AT403 a jeho předchůdci představovali průkopnickou platformu laserového trackeru, která v posledním desetiletí posunula metrologické měření do zcela nových oblastí,“ říká Rodrigo Alfaia, produktový manažer pro systémy Absolute Tracker ve společnosti Hexagon. „S modelem AT500 jsme chtěli navázat na tento úspěch a zároveň přinést vylepšení, která naši zákazníci požadovali. Snadnější používání našich sond bylo hlavním cílem a věřím, že s B-Probeplus máme skutečně systém, který může přinést obrovské zvýšení produktivity a změnit způsob, jakým lidé měří v obtížných podmínkách. Živá zpětná vazba z měření sondou je velkým přínosem pro použitelnost systému - měření je s touto novou generací mnohem snazší.“

Rozšířený rozsah provozní teploty od -15 do 50 °C navíc umožňuje, aby AT500 poskytoval přesné výsledky od vrcholků hor až po slévárny. AT500 se vyznačuje nejlepším měřicím dosahem v průměru až 320 m. Má také základní ochranu proti vniknutí prachu a nečistot se stupněm krytí IP54, což je na trhu laserových trackerů jedinečné. AT500 je tak nejodolnějším měřicím systémem pro náročná prostředí a přesahuje hranice běžných výrobních aplikací.

Integrace s řešením HxGN SFx | Asset Management společnosti Hexagon zvyšuje spolehlivost a přenositelnost systému AT500 a umožňuje mu ještě lépe dostát své pověsti, že „měří kdekoliv“. Tento software dovoluje sledovat a spravovat systém na dálku, což usnadňuje týmovou spolupráci. Všichni členové týmu si mohou snadno udržovat přehled o umístění všech zařízení – ať jde o laserové trackery, souřadnicové měřicí stroje nebo přenosná měřicí ramena – a zajišťovat, aby všechna byla aktualizovaná a řádně kalibrovaná a certifikovaná, a dokonce dostávat upozornění v případě nárazových událostí nebo změn stavu.

Nový Absolute Tracker AT500, který je dodáván s 12měsíční licencí softwaru Inspire společnosti Hexagon, je k dispozici k okamžitému objednávání. Navštivte sekci laserových trackerů na našich webových stránkách a dozvíte se víc.

www.hexagonmi.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP