www.modernitovarna.com
Pilz News

Pilz na veletrhu SPS Smart Production Solutions 2023 – pohled na nové nařízení o strojních zařízeních – Safety & Security v době transformace

Jak spolehlivě zvládnout to, co přináší digitální transformace? Na veletrhu SPS (14.–16. 11. 2023 v Norimberku) ukáže specialista na automatizaci Pilz technologie a řešení určené pro zajištění bezpečnosti strojních zařízení.

Pilz na veletrhu SPS Smart Production Solutions 2023 – pohled na nové nařízení o strojních zařízeních – Safety & Security v době transformace

V centru pozornosti jsou přitom témata Identification and Access Management (I.A.M.) a Application Firewall SecurityBridge. Důležitým doplňkem jsou pak systémy bezpečnostních bran, konektivita s IO-Link Safety a rovněž Safety over EtherCAT (FSoE = FailSafe over EtherCAT). Odborníci ze společnosti Pilz budou v rámci expertního panelu návštěvníkům přibližovat technologické a normativní novinky v oblasti Safety & Security, mezi jiným i důsledky nového nařízení o strojních zařízeních.

„Digitální transformace vyžaduje nový pohled na bezpečnost strojních zařízení. Security se stane kritickým faktorem úspěchu. To samozřejmě znamená změny na technické a normativní úrovni. Na veletrhu SPS ukážeme našim zákazníkům, jak tyto požadavky můžeme společně zvládnout“, říká Susanne Kunschert, výkonná společnice Pilz GmbH & Co. KG.

V moderním průmyslovém světě je oblast Safety and Security základním předpokladem pro efektivní postupy a procesy. Pilz přináší na veletrh řešení, která výrobcům i provozovatelům strojů umožní zaručit ochranu člověka, stroje i životního prostředí.

Identification and Access Management – bezpečné řízení přístupů a oprávnění
Identification and Access Management, krátce I.A.M. je odpověď společnosti Pilz na otázku, kdo má mít oprávnění k práci se strojem nebo zařízením. Na veletrhu SPS představí Pilz rozsáhlou nabídku pro tuto oblast: Od autentifikace uživatelů přes volbu provozních režimů nebo bezpečnost dat a sítě až po řízení přístupu. Pilz tedy pro digitální transformaci nabízí Safety & Security v jednom systému.

Navíc si Pilz do veletržního balíčku přidal Application Firewall SecurityBridge, ochranu řídících sítí před manipulací v důsledku nepovolaného přístupu. Systém monitoruje datovou komunikaci mezi PC a řídicí jednotkou a okamžitě nahlásí nedovolené změny v řídicím projektu. To zaručuje vysokou bezpečnost výroby.

Individuální řešení pro bezpečnostní brány
Z hlediska fyzického přístupu ke stroji hrají rozhodující roli bezpečnostní brány. Na veletrhu SPS představí Pilz novinky, které umožní zvládat v praxi individuální požadavky komfortně pro uživatele a současně ve shodě s normami. Nabídku doplňují dva nové způsoby blokování ochranných zařízení: PSENmlock mini je díky své minimální velikosti ideální nejen pro aplikace s kritickým nedostatkem místa, například klapky nebo poklopy, ale nabízí současně i spolehlivé přidržení silou 1 950 N.

PSENslock 2 zaručuje díky krytí IP 67 / IP 6K9K bezpečné monitorování bezpečnostních bran i ve velmi náročných podmínkách. K novinkám patří i síla zaklapnutí nastavitelná pomocí RFID tagu a sériová diagnostika, která ušetří čas při instalaci a údržbě a současně zvýší využitelnost.

Konektivita se systémem
Konektivita musí být snadno zajistitelná: IO-Link Safety je první standardizovaný komunikační systém nezávislý na výrobci pro funkční bezpečnost, který splňuje požadavky trhu. Do Norimberku sebou Pilz pro IO-Link Safety přiváží první systémové řešení. Jako jeden z prvních výrobců má Pilz kompletní řešení, jehož součástí je master, provozní přístroje a vhodné příslušenství. Systémové řešení od jednoho výrobce zjednodušuje používání a nabízí optimální vstup do technologie IO-Link Safety a ideálně doplněk již známých produktů IO-Link.

I u protokolu Safety over EtherCAT sází Pilz na řešení z oblasti automatizace. Bezpečný malý řídicí systém PNOZmulti 2 může díky novému komunikačnímu modulu FSoE v budoucnu komunikovat jako FSoE-Master s bezpečným radarovým senzorem PSENradar a bezpečnými pohony PMC – v obou případech s funkcemi FSoE.

Expertní znalosti pro Safety & Security
Po zveřejnění nového nařízení o strojních zařízeních se stále více objevují dotazy na to, co bude tato změna v praxi znamenat pro výrobce a prodejce strojů a jaký vliv bude téma datové bezpečnosti v budoucnu mít na posuzování bezpečnosti strojních zařízení. Těmito otázkami a dalšími novinkami ze světa norem a techniky se bude zabývat expertní panel ve veletržním stánku společnosti Pilz – specialisty na automatizaci. Po celé tři veletržní dny nabízí Pilz bohatý program přednášek na téma Safety and Security.

Novinky pro bezpečnou intralogistiku
Dalším těžištěm společnosti Pilz jsou řešení týkající se intralogistiky a transportních systémů bez řidiče. Na modelu transportního vozidla bez řidiče experti společnosti Pilz vysvětlí, jak je možné provést jeho spolehlivé zabezpečení. V Norimberku Pilz představí pro volně navigující mobilní platformy rozsáhlé řešení bezpečnosti, které tvoří bezpečný malý řídicí systém PNOZmulti 2 s novými funkcemi pro monitorování paralelního chodu a dynamického přepínání zón, bezpečnostní laserové skenery PSENscan pro produktivní plošné monitorování a různé signalizační přístroje.

Startupová firma NAiSE ze Stuttgartu ukáže ve veletržním stánku Pilz zájemcům svůj systém řízení dopravy a zakázek pro všechny účastníky intralogistických procesů. NAiSE Traffic umožňuje díky přesné lokalizaci v reálném čase efektivní využívání transportních systémů bez řidiče.

75 let společnosti Pilz – slavíme jubileum!
Společnost pro automatizaci slaví v roce 2023 své 75. narozeniny. „Pilz se neustále mění. Všem obdobím je však společné jedno – inovační úsilí a radost z výsledků. Tuto radost bychom chtěli sdílet se všemi účastníky SPS 2023,“ dodává paní Kutschert.

Na veletrhu SPS 2023 čekají návštěvníky nejen aktuální novinky. Budou se moci také vrátit zpět v čase a připomenout si všechny milníky, které kdy byly důležité na cestě společnosti Pilz.

Pilz vystavuje v hale 9, na stánku 370. Další informace o prezentacích na veletrhu online: www.pilz.com/cs-INT/sps

www.pilz.com
 

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP