www.modernitovarna.com
Steute

„Nové příslušenství: ohebná kladka pro vícenásobnou deformaci tažných lan na delší vzdálenosti

Nouzové přepínače tažných lan pro objíždění zatáček“.

„Nové příslušenství: ohebná kladka pro vícenásobnou deformaci tažných lan na delší vzdálenosti

Spínače nouzového táhla se prosadily jako „prodloužená tlačítka nouzového zastavení“, zejména u dopravníkových pásů: stačí zatáhnout za táhlo a příslušná část stroje se bezpečně zastaví. Pokud dopravník běží v přímém směru - což je obvyklé - lze lanko snadno napnout v rámci maximální schválené výchylky na vzdálenost až 2 x 100 metrů. K tomuto účelu slouží příslušenství od společnosti steute, šrouby jak s uzavřeným, tak i s otevřeným okem.

Jak však lze realizovat funkci nouzového zastavení, která odpovídá normám a je snadno ovladatelná, u dopravníků, které procházejí zatáčkami, nebo v jiných rozsáhlých a nelineárních nebezpečných oblastech? S touto otázkou se na společnost steute obrátil výrobce letištních zavazadlových dopravníků. Vývojáři v obchodní divizi společnosti steute Controltec přišli se stejně jednoduchým a účinným řešením, které bylo nyní přidáno do řady nouzových táhlových spínačů steute: kladka Multiflex 4R.


„Nové příslušenství: ohebná kladka pro vícenásobnou deformaci tažných lan na delší vzdálenosti
aFlexible pulley 1

Hlavu této kladky, která vede drát, lze otáčet do libovolné polohy. Kladka Multiflex 4R tak poskytuje vedení drátu vhodné pro dopravníky, které se kroutí a otáčejí v různých směrech. Důležité přitom je: i při několikanásobném vychýlení kladky je tření minimální, čemuž napomáhají pohyblivé válečky v dutině kladky. Systém splňuje požadavky normy EN 60947-5-5 na maximální sílu vychýlení 200 N ve spojení s maximálním vychýlením 400 mm. Tahání za „stahovací šňůru“ pro aktivaci funkce nouzového zastavení je pohodlné, opotřebení minimální a i delší tahové šňůry lze vychýlit vícekrát, aniž by bylo nutné vyvinout velkou aktivační sílu.

Závit M8 v patce řemenice usnadňuje jednoduchou a univerzální montáž zařízení Multiflex 4R. Alternativně ji lze pomocí drážkové matice připevnit k běžným profilovým systémům, např. k dopravníkovým systémům pro přepravu balíků a zavazadel.


„Nové příslušenství: ohebná kladka pro vícenásobnou deformaci tažných lan na delší vzdálenosti
Flexible pulley 2

Zájem o dopravníkové technologie projevilo i mnoho dalších průmyslových odvětví, například tunelářství. Dopravníkové systémy zde dopravují vytěžený materiál z tunelu. Funkce nouzového zastavení je zaručena robustními spínači nouzového zastavení s tažným lanem. Někdy musí dopravníky projíždět zatáčkami uvnitř tunelů, a pak je ideálním řešením Multiflex 4R - dodatečná podpora „prodlouženého nouzového zastavení“ v kombinaci s tahovým spínačem nouzového zastavení z řady steute Extreme.

https://www.steute.com/

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP