www.modernitovarna.com
ABB News

ABB uvádí na trh novou generaci řídicí robotické platformy OmniCore

Platforma umožní podnikům díky rychlejší, přesnější a autonomnější automatizaci zvyšovat produktivitu a flexibilitu.

  global.abb
ABB uvádí na trh novou generaci řídicí robotické platformy OmniCore

ABB Robotics uvedla na trh platformu OmniCore™, inteligentní automatizační platformu, která je rychlejší, přesnější a udržitelnější, aby posílila a lépe připravila firmy na budoucnost.

Do vývoje platformy OmniCore společnost ABB investovala více než 170 milionů dolarů. Tato platforma představuje významný pokrok na cestě k modulární řídicí architektuře připravené na budoucí výzvy. Umožní plnou integraci AI, pokročilé senzoriky, cloudových technologií a edge computing systémů a povede k vytváření pokročilých autonomních robotických aplikací.

„Pro naše zákazníky je automatizace strategicky důležitá. Jsou nuceni reagovat na globální megatrendy, jako je nedostatek pracovních sil, nejistota a potřeba udržitelnějšího provozu, a k rychlé reakci potřebují maximální flexibilitu, jednoduchost a efektivitu,“ uvedl Sami Atiya, prezident ABB Robotika a Automatizace. „Díky vývoji pokročilé mechatroniky, umělé inteligence a systémů vidění jsou naše roboty dostupnější, schopnější, flexibilnější a mobilnější než kdykoli předtím. Stále častěji však musí také bezproblémově spolupracovat, ať již s lidmi nebo mezi sebou, aby zvládly více úkolů na více místech. Proto uvádíme na trh OmniCore, nový milník v naší padesátileté historii v oblasti robotiky; jedinečnou řídicí architekturu - jednu platformu a jeden jazyk - do níž je integrována celá řada našich špičkových hardwarových a softwarových produktů.

OmniCore podává nejlepší výkon ve své třídě – přesnost trajektorie se pohybuje na úrovni menší než 0,6 mm, a to i v případě více robotů, kteří se pohybují rychlostí až 1 600 mm za sekundu. To otevírá nové možnosti automatizace v oblastech, kde je důležitá přesnost, jako je obloukové svařování, montáž displejů mobilních telefonů, nebo lepení a řezání laserem. Celkově pak OmniCore umožňuje robotům pracovat až o 25 % rychleji a spotřebovat až o 20 % méně energie ve srovnání s předchozím řídicím systémem ABB.

OmniCore je postaven na škálovatelné, modulární řídicí architektuře, která nabízí širokou škálu funkcí k vytvoření téměř jakékoli myslitelné aplikace. Je proto vhodná pro firmy, které se zabývají automatizací ve stávajících i nových segmentech, jako je biotechnologie nebo stavebnictví. Více než 1 000 hardwarových a softwarových funkcí umožňuje zákazníkům snadno navrhovat, provozovat, udržovat a optimalizovat svou činnost. To umožňují softwarové funkce jako ABB's Absolute Accuracy a PickMaster® Twin, stejně jako hardwarové možnosti externích os a systémů vidění až po průmyslové sběrnice.

"Odlišnost OmniCore spočívá ve schopnosti řídit pohyb, senzory a aplikační vybavení v jediném uceleném systému," řekl Marc Segura, prezident divize ABB Robotika. „OmniCore otevírá dveře k celému portfoliu hardwaru a softwaru ABB Robotiky, v jakékoli kombinaci v rámci jedné robotické platformy. To nabízí nekonečné možnosti a další cesty k vytváření hodnot. Například výrobcům automobilů umožňuje zvýšit rychlost výroby, což pro ně představuje obrovskou konkurenční výhodu – díky zvýšení minutové frekvence zdvihů lisu z 12 na 15 je možné vyrobit až 900 dílů za hodinu. V době, kdy slavíme 50. výročí Robotiky, věříme, že OmniCore nabízí potenciál pro mnoho dalších průlomových objevů v průmyslu a umožňuje našim zákazníkům ve všech odvětvích čelit výzvám, které před nimi stojí."

OmniCore představuje nejnovější přírůstek k inovacím, které spatřily světlo světa během 50letého působení ABB v oblasti robotiky. Historie se začala psát v roce 1974, kdy ABB uvedlo na trh první mikroprocesorem řízený robot na světě, v roce 1998 následoval software RobotStudio® a v roce 2024 ABB díky akvizici společnosti Sevensense získalo přístup ke špičkové navigační technologii založené na umělé inteligenci, kterou využívá u svých autonomních mobilních robotů. Více informací o 50 letech inovací ABB Robotika najdete na platformách LinkedIn, X, Facebook a Instagram nebo na webu „50 years of robotic innovation“.

Omnicore nahrazuje kontrolér IRC5, který se přestane vyrábět v červnu 2026. ABB bude až do konce životnosti robotů využívajících kontrolér IRC5 poskytovat zákazníkům potřebnou podporu včetně náhradních dílů a služeb.

www.abb.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP