www.modernitovarna.com
NSK

Nový stroj postavený na úspěšném partnerství IMSA a NSK

Nový stroj na vrtání hlubokých otvorů MF1000-3T od společnosti IMSA využívá výhody kuličkových šroubů NSK podle normy DIN, určených pro evropský trh obráběcích strojů. Tento krok vychází z dlouholetého partnerství mezi firmami IMSA a NSK, které trvá již mnoho let a zahrnuje vývoj mnoha modelů strojů.

Společnost IMSA má v úmyslu předvést nový stroj MF100-3T na veletrhu obráběcích strojů EMO v Miláně v říjnu 2021. Společnost IMSA, která byla založena v roce 1988, sídlí v Barzagu v severní Itálii, a jejími hlavními obchodními aktivitami jsou vývoj a výroba strojů pro vrtání hlubokých otvorů. Jako přední firma v tomto oboru má v současné době po celém světě v provozu více než 500 svých strojů.

Spektrum úloh je široké a rozmanité, ale mnoho z nich se zaměřuje na zhotovování otvorů dělovými vrtáky ve formách pro automobilový průmysl. Jen mezi lety 2014 a 2019 uvedla firma IMSA na trh sedm typů strojů určených pro tento účel. Díky mnoha volitelným možnostem je každý standardní základní model vyroben tak, aby byl přizpůsoben na míru podle konkrétních požadavků zákazníka. Kromě toho společnost také navrhuje a vyrábí speciální stroje kompletně na zakázku.

Aby společnost IMSA maximalizovala výkon stroje, již mnoho let spoléhá na kuličkové šrouby a lineární vedení od svého preferovaného partnera pro lineární techniku, firmy NSK. Společnost nyní opakuje tento osvědčený výběr pro svůj nejnovější stroj na vrtání hlubokých otvorů MF1000-3T, který bude schopen vrtat otvory do hloubky až 1 000 mm (v závislosti na průměru nástroje). Stroj je vybaven naklápěcí hlavou, a umožní tak také frézování. Jeho automatický zásobník na výměnu nástrojů s 80 stanicemi a automatický měnič palet usnadní bezobslužné obrábění obrobku.

Kuličkové šrouby NSK, které odpovídají DIN 69051 (ISO 3408) z hlediska rozměrů i tolerančních tříd, splňují výkonové požadavky IMSA z hlediska rychlosti, přesnosti, únosnosti i tuhosti. První objednávka kuličkových šroubů NSK podle normy DIN má být dodána v květnu 2021, aby bylo možné včas vyrobit prototypy stroje MF1000-3T. Součástí objednávky budou také válečková vedení NSK RA65.

Standardní šrouby NSK podle DIN, které se vyrábějí s průměry od 32 do 63 mm a stoupáním od 10 do 40 mm, mají rychlostní faktor 160 000 dn. Tyto parametry znamenají, že jsou ideální pro vysokorychlostní obrábění, kde je současně požadováno přesné polohování. Plynulý chod kuličkových šroubů navíc omezuje vibrace celého lineárního mechanismu a současně snižuje jeho hlučnost.

1) Schéma znázorňující uspořádání nového vrtacího stroje pro hluboké otvory IMSA MF1000-3T, který je vybaven nejnovějšími kuličkovými šrouby NSK podle normy DIN. Foto: IMSA


Nový stroj postavený na úspěšném partnerství IMSA a NSK

2) Standardní kuličkové šrouby NSK podle DIN, určené pro evropský trh obráběcích strojů, umožňují vysokorychlostní pohyb a mají malou hlučnost. Foto: NSK
 

Nový stroj postavený na úspěšném partnerství IMSA a NSK

 

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP