www.modernitovarna.com
HERMLE News

ROBOTICKÝ SYSTÉM HERMLE RS 05-2 S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU PRSTŮ – PODÁVÁNÍ, UPNUTÍ, ZÁSOBOVÁNÍ A OPRACOVÁNÍ – TO VŠE NEPŘETRŽITĚ

Robotický systém RS 05-2 nachází možné uplatnění ve všech oblastech plně automatizované produkce obrobků do hmotnosti 5 kg. Zejména v jemné nástrojové a zdravotnické technice systém RS 05-2 může zcela využít všech svých výhod, jako je kompaktní stavba, velká variabilita jak v zásobníku, tak v upínacím prostředku, a dále ve využití podavače. Nově vyvinutá výměna prstů na podavači umožňuje poprvé v drobné robotice opravdu flexibilní výrobu – zařízení lze totiž použít i jako dvojitý podavač pro ještě rychlejší výměnu nástrojů.

ROBOTICKÝ SYSTÉM HERMLE RS 05-2 S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU PRSTŮ – PODÁVÁNÍ, UPNUTÍ, ZÁSOBOVÁNÍ A OPRACOVÁNÍ – TO VŠE NEPŘETRŽITĚ

Automaticky vyrábět víc

Kombinace upínače s dlouhým zdvihem s NC řízením a nové automatické výměny prstů umožňuje zcela automatickou výměnu nástrojů. Inovativní robotický systém RS 05-2 v kombinaci s individuálním zásobováním díly v plynule nastavitelných univerzálních matricích Hermle zvyšuje produktivitu dosud nevídaným způsobem. Právě v tom je jedna z největších výhod: Podavač a upínací prostředky se – díky značnému rozsahu uchopení a upnutí – zcela automaticky přizpůsobí polotovarům obrobků, takže jsou téměř úplně eliminovány manuální zásahy.

Tři individuálně volitelné varianty zásobníků zajišťují optimální přípravu dílů.

Jednoduchý zásobník

Již jednoduchý zásobník se 2 univerzálními matricemi je pro mnoho aplikací výkonným řešením, které umožňuje flexibilní a rentabilní automatizaci.

Zásuvkový zásobník

Optimálně připojený zásuvkový zásobník pro maximální možný úložný prostor na minimální ploše. K dispozici jsou zásobníky se 4, 5 nebo 6 jednotlivými zásuvkami. Mnoho standardních a jednoduše nastavitelných univerzálních matric se rychle přizpůsobí každému tvaru obrobku. Měnit a zpracovávat lze bez problémů i nadměrně velké obrobky.


ROBOTICKÝ SYSTÉM HERMLE RS 05-2 S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU PRSTŮ – PODÁVÁNÍ, UPNUTÍ, ZÁSOBOVÁNÍ A OPRACOVÁNÍ – TO VŠE NEPŘETRŽITĚ

Zásobník palet

Přesně zabudované řešení: zásobník až na 67 malých palet – podle daného typu palety. Nabízí maximální možnou kapacitu a umožňuje ergonomicky perfektní osazování paralelně s časem obrábění.

Jednoduchá manipulace

RS 05-2 je zcela integrován do softwarového světa Hermle, a proto se snadno obsluhuje prostřednictvím dotykové obrazovky – a to jako samostatný stroj. Manuální zásahy téměř neexistují.


ROBOTICKÝ SYSTÉM HERMLE RS 05-2 S AUTOMATICKOU VÝMĚNOU PRSTŮ – PODÁVÁNÍ, UPNUTÍ, ZÁSOBOVÁNÍ A OPRACOVÁNÍ – TO VŠE NEPŘETRŽITĚ

Hacs

Hermle "Automation-Control-System" (HACS) je osvědčený řídicí software od firmy Hermle. Intuitivní obsluha a jasná struktura pomáhá předcházet chybám. Na očích jsou všechny relevantní údaje, jako přehled systému, výrobní postupy, postupové schéma a přehled nástrojů. Předběžný výpočet doby chodu a použití nástrojů. Všechny nově osazené obrobky se automaticky začlení do postupového schématu. Kdykoliv lze ovlivnit prioritu obrábění. A to vše pomocí přetahování (drag & drop) s optimální vizualizací.

www.hermle.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP